Uczestnicy > Wydarzenia > W Gołdapi...

W Gołdapi rozpoczęły się warsztaty partycypacyjne

We wtorek w Centrum Edukacyjno-Szkoleniowym w Gołdapi odbyło się pierwsze warsztatowe spotkanie grupy roboczej pracującej nad systemem profilaktyki i opieki nad dzieckiem i rodziną w ramach projektu "Decydujmy razem".

Zadaniem grupy jest praca, oczywiście ze wszystkimi jej lokalnymi uwarunkowaniami, nad określeniem sytuacji dzieci i młodzieży w gminie Gołdap, nad ich problemami i potrzebami, co ma w efekcie doprowadzić do opracowania wspólnego programu rozwoju. M.in. pracowano metodą „sześciu kapeluszy myślowych".

Do końca listopada 2011 r. grupa planuje partycypacyjne opracowanie ,,Systemu profilaktyki i opieki nad dzieckiem i rodziną w gminie Gołdap”. Dokument powinien zostać przyjęty przez Radę Miejską w Gołdapi. Planowane jest również stworzenie projektu społecznego wdrażającego wypracowany program (2012 r.).Warsztaty, podczas których grupa pracowała w pięciu podzespołach, prowadził Maciej Juchniewicz - pracownik Urzędu Miasta Ełk, gdzie zajmuje się współpracą z organizacjami pozarządowymi. Jest też członkiem kilku organizacji pozarządowych działających na rzecz rozwoju lokalnego w subregionie EGO, z którego Gmina Gołdap, Miasto Ełk, Gmina Stare Juchy, Gmina Kalinowo, Gmina Prostki i Powiat Ełcki biorą udział w projekcie.

Urząd Miasta Gołdap realizuje ścieżkę metodyczną Stowarzyszenia CAL. Koordynatorem projektu w Gołdapi jest Justyna Charkiewicz.

źródło

Portal Decydujmy razem używa plików cookies. Przeczytaj naszą Politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć w przycisk po prawej: