Uczestnicy > Wydarzenia > Mieszkańcy Powiatu...

Mieszkańcy Powiatu Stalowowolskiego zdecydują razem o zdrowiu

W piątek, 9 marca 2012 roku w Stalowej Woli odbyło się spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych wspólnym opracowaniem Programu Promocji Zdrowia i Profilaktyki w Powiecie Stalowowolskim.  Uczestniczyło w nim blisko 50 mieszkańców Powiatu Stalowowolskiego.

Spotkanie otworzył Starosta Stalowowolski Robert FilaZadania z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki należą do ustawowych zadań powiatów. W chwili obecnej Powiat Stalowowolski nie posiada dokumentu o charakterze strategicznym, który precyzowałby działania samorządu w tym zakresie. Projekt "Decydujmy razem" to doskonała okazja, aby podjąć próbę stworzenia Programu Promocji Zdrowia i Profilaktyki dla Powiatu Stalowowolskiego przez mieszkańców, którzy zawodowo lub społecznie zajmują się tą tematyką – powiedział.

Następnie o idei samego projektu oraz korzyściach dla samorządu i jego mieszkańców wynikających z uczestnictwa w projekcie przekonywał animator partycypacji publicznej, Philipp ZalewskiNajwiększą wartością tego projektu jest to, że stworzą go sami mieszkańcy. To trudny i odpowiedzialny temat, ale zebranie w jednym miejscu osób, które mają różne doświadczenia z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki lub po prostu odczuwają potrzebę zmian na lepsze, daje nadzieję na końcowy sukces. Zapraszam wszystkich do włączenia się do zespołu partycypacyjnego, który opracuje dokument, bo jestem przekonany, że każdy z obecnych na sali mieszkańców może w mniejszym lub większym stopniu przyczynić się do jego powstania.

Natomiast o potrzebie promocji zdrowia i profilaktyce opowiedział kierujący Oddziałem Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii w stalowowolskim szpitalu, lek. med. Marek UjdaLeczenie, którego podejmujemy się na co dzień my,
lekarze to forma gaszenia pożaru. Warto pomyśleć w swoim codziennym życiu o tym, aby tego pożaru nie wzniecać
– powiedział, dodając – Codzienność każe nam dbać o wiele rzeczy i w natłoku pracy i obowiązków zapominamy pomyśleć o tym co najważniejsze – o własnym organizmie. Prawda jest taka, że statystycznie połowa z nas, obecnych tutaj na sali umrze z powodu chorób serca. Proszę mi wierzyć, że wiele z tych chorób można uniknąć, prowadząc mądry i odpowiedzialny tryb życia. (...) Projekty takie jak ten na pewno nie rozwiążą wszystkich problemów, ale mają szansę chodź trochę poprawić obecną sytuację.

Podsumowując spotkanie, raz jeszcze zaproszono wszystkich obecnych na sali mieszkańców Powiatu Stalowowolskiego do udziału w zespole partycypacyjnym. Chęć uczestnictwa w pracach zespołu, który opracuje Program Promocji Zdrowia i Profilaktyki w Powiecie Stalowowolskim, zadeklarowało 28 osób. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek, 13 marca 2012 roku o godz. 16.00 również w sali nr 31 Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. KEN w Stalowej Woli.

Osoby, które są zainteresowane projektem, ale nie mogły przyjść na spotkanie informacyjne informujemy, że nadal istnieje możliwość aktywnego uczestnictwa w projekcie. Szczegółowe informacje o przebiegu i realizacji projektu  "Decydujmy razem" w Powiecie Stalowowolskim znajdują się na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: www.stalowowolski.pl/decydujmyrazem. Można je też uzyskać pod numerem telefonu: (015) 643 36 36. Animatorem partycypacji publicznej w Powiecie Stalowowolskim jest: Philipp Zalewski, Asystent – Kancelaria Starosty.

zachęcamy do odwiedzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia

Portal Decydujmy razem używa plików cookies. Przeczytaj naszą Politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć w przycisk po prawej: