Tak konsultowaliśmy… Warszawa dzieli się dobrymi praktykami (2011)

2013-02-21 Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, redakcja: Anna Petroff-Skiba
Tak konsultowaliśmy… Warszawa dzieli się dobrymi praktykami (2011)

Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy wydało podręcznik „Tak konsultowaliśmy… Warszawa dzieli się dobrymi praktykami”. Opisane w podręczniku konsultacje mogą pomóc innym samorządom wprowadzić u siebie takie rozwiązania, które sprawdziły się w Warszawie.

Rzecz dotyczy konsultacji społecznych, które przez niemal 2 lata prowadzone były w stolicy jako najważniejsza część projektu „Wzmacnianie mechanizmu partycypacji społecznej w m.st. Warszawie” realizowanego dzięki wsparciu udzielonemu przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Dotyczyły m.in. modernizacji terenów zielonych, przeznaczenia lokali komunalnych, strategii rozwiązywania problemów społecznych, ofert kulturalnej dzielnic i ścieżek rowerowych. Więcej o projekcie znaleźć można w odnośniku "O Norway Grants".

Teraz wszystkie doświadczenia i wnioski płynące z dwuletniego programu spisano w formie podręcznika dla samorządowców. Opisany jest w nim szczegółowo cały proces niezbędny do przeprowadzenia udanych konsultacji społecznych. Autorzy, czyli urzędnicy i niezależni eksperci i badacze opisują 19 konsultacji społecznych, które odbyły się w Warszawie i jej dzielnicach. Konsultacje prowadzone były wieloma nowymi metodami. Autorzy mają nadzieję, że opisanymi w publikacji doświadczeniami zainspirują się inne miasta w Polsce, które chciałyby tego typu działania wprowadzać u siebie.

Publikacja finansowana ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

www.konsultacje.um.warszawa.pl

Wydawca: Miasto Stołeczne Warszawa

Komentarze

Imię
Email
Komentarz
RSS Subskrybuj

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy...

Portal Decydujmy razem używa plików cookies. Przeczytaj naszą Politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć w przycisk po prawej: