Biblioteka > Inni o partycypacji > Partycypacja...

Partycypacja obywatelska - decyzje bliższe ludziom (2013)

2014-01-28 pod redakcją Agnieszki Maszkowskiej i Katarzyny Sztop-Rutkowskiej
Partycypacja obywatelska - decyzje bliższe ludziom (2013)

Publikacja powstała jako część projektu „Laboratorium Obywatelskie” – regionalnego programu edukacji obywatelskiej, skierowanego do szerokiego grona odbiorców: urzędników, radnych, członków organizacji pozarządowych i dorosłych mieszkańców województwa podlaskiego.

Celem publikacji jest z jednej strony zdiagnozowanie stanu partycypacji obywatelskiej w Polsce, z drugiej – pokazanie możliwości jej efektywnego i twórczego wykorzystania na poziomie lokalnym. Takie postawienie problemu partycypacji wpisuje się w misję Fundacji „SocLab”, która skupia się przede wszystkim na łączeniu teorii z praktyką, na przekładaniu języka nauk społecznych na praktyczne narzędzia zmiany społecznej.

W pierwszej części książki znajdują się teksty powiązane zarówno z teorią partycypacji, omówieniem badań na ten temat, jak również artykuły o charakterze praktycznym, będące prezentacją polskich i  zagranicznych doświadczeń w tym zakresie. Druga część publikacji – Narzędziownik partycypacji – to zestaw niezwykle praktyczny, użyteczny w działaniach podejmowanych przez samorządy i  organizacje pozarządowe. Możemy tutaj przeczytać zarówno o konsultacjach, jak i o budżecie obywatelskim czy inicjatywie uchwałodawczej. Przykłady zastosowania idei partycypacji obywatelskiej pochodzą nie tylko z Polski, ale też z zagranicy.

Wydawca:
Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab”
ul. Zwierzyniecka 17/16
15-312 Białystok

e-mail: soclab@soclab.org.pl
www.soclab.org.pl

Komentarze

Imię
Email
Komentarz
RSS Subskrybuj

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy...

Portal Decydujmy razem używa plików cookies. Przeczytaj naszą Politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć w przycisk po prawej: