Biblioteka > Inni o partycypacji > Identyfikacja...

Identyfikacja problemów: Dlaczego konsultacje społeczne są ważne?

2013-05-09 Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia
Identyfikacja problemów: Dlaczego konsultacje społeczne są ważne?

"Osiągnięcie lepszej komunikacji i uczestnictwa napotyka na szereg przeszkód na różnych poziomach. Na poziomie makro ci, którzy decydują, jakie usługi powinny być świadczone, nie są tymi samymi podmiotami, które te usługi faktycznie świadczą. Powstaje tu konflikt interesów charakterystyczny dla każdego procesu zarządzania i jest to wyzwanie dla tych, którzy są zainteresowani zwiększeniem uczestnictwa społecznego.

Zrozumienie natury tego konfliktu prowadzi do skupienia wysiłków na zastosowanie w odpowiednim momencie w procesach zarządzania konsultacji społecznych, które miałyby istotny wpływ na podejmowanie decyzji jak i na samo świadczenie usług. Nieodłącznym elementem procesu planowania strategicznego są także inne przeszkody."

Niniejsze sprawozdanie przedstawia i analizuje elementy niezbędne do przeprowadzenia skutecznych konsultacji społecznych.

Tytuł oryginału: Ideas for community consultation. A discussion on principles and procedures for making consultation work, NSW Department of Urban Affairs and Planning, Luty 2001

Opracowanie powstało w ramach programu Laboratorium Partycypacji Obywatelskiej realizowanego przy wsparciu Fundacji im. Stefana Batorego.

Komentarze

Imię
Email
Komentarz
RSS Subskrybuj

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy...

Portal Decydujmy razem używa plików cookies. Przeczytaj naszą Politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć w przycisk po prawej: