Biblioteka > "Decydujmy razem" > Decydujmy razem....

Decydujmy razem. Udział społeczności loklanych w podejmowaniu decyzji publicznych.

2011-06-09
Decydujmy razem. Udział społeczności loklanych w podejmowaniu decyzji publicznych.

Doświadczenia wielu krajów pokazują, że warunkiem „dobrego rządzenia” jest udział obywateli w procesach decyzyjnych. Świadome i aktywne uczestnictwo mieszkańców w podejmowaniu decyzji dotyczących ich gminy, powiatu czy dzielnicy. Efektywna i skuteczna partycypacja wymaga jednak uruchomienia szczególnego procesu, w którym społeczność lokalna jest nie tylko adresatem, lecz także współtwórcą wypracowywanych rozwiązań. Współdecydowanie sprawdza się bowiem jedynie w społeczności, która rozumie sens działania na rzecz dobra wspólnego oraz jest gotowa do aktywnego udziału w takim procesie. Z drugiej strony, partycypacja jest domeną władz – otwartych i gotowych na współpracę ze swoimi mieszkańcami.

Prezentujemy Państwu publikację, która przedstawia koncepcję działań Partnerstwa projektu „Decydujmy razem" mającego na celu m.in. budowę mechanizmów partycypacyjnych w stu ośmiu jednostkach samorządu terytorialnego" z terenu całej Polski.

Publikacja była dystrybuowana podczas konferencji oficjalnie otwierającej nasz projekt, która obyła się 31 maja 2011 roku w Warszawie.

Komentarze

Imię
Email
Komentarz
RSS Subskrybuj

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy...

Portal Decydujmy razem używa plików cookies. Przeczytaj naszą Politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć w przycisk po prawej: