Biblioteka > "Decydujmy razem" > Rozmowy w Kawiarence....

Rozmowy w Kawiarence. Przewodnik krok po kroku, jak z rozmowy zrobić narzędzie. (World Café - dobre praktyki)

2013-02-19
Rozmowy w Kawiarence. Przewodnik krok po kroku, jak z rozmowy zrobić narzędzie. (World Café - dobre praktyki)

Czym są Rozmowy w Kawiarence? To łatwe w użyciu narzędzie tworzenia żywej sieci dialogu i współpracy dotyczącej ważnych spraw. Kawiarenka oparta jest na założeniu, że ludzie noszą w sobie wystarczająco dużo mądrości i kreatywności, żeby stawić czoła nawet najtrudniejszym wyzwaniom. Wystarczy tylko stworzyć odpowiedni kontekst i osiągnąć wystarczający stan skupienia, żeby zyskać dostęp do tych zasobów i wykorzystać je w najważniejszych sprawach.

Większość rozmów w  Kawiarenkach odbywa się w oparciu o zasady i format spotkań opracowany przez The World Café (zobacz: www.theworldcafe.com), rosnący ogólnoświatowy ruch działający na rzecz ważnych rozmów wśród ludzi biznesu, instytucji rządowych i społeczności lokalnych na całym świecie.

Bazę Dobrych Praktyk Partycypacji, prowadzoną w ramach "Decydujmy razem", wzbogaciliśmy o szczegółowy opis tego narzędzia. Za zgodą The World Café przetłumaczyliśmy i opracowaliśmy materiał w przystępnej formie na podstawie oryginalnego amerykańskiego przewodnika po narzędziu.

Zachęcamy do zapoznania się i korzystania!

Wydawca: Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych

Komentarze

Imię
Email
Komentarz
RSS Subskrybuj

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy...

Portal Decydujmy razem używa plików cookies. Przeczytaj naszą Politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć w przycisk po prawej: