O projekcie > Wiadomości > W Niepołomicach...

W Niepołomicach zdecydowano o strategii

2011-12-19
W trakcie uroczystej sesji Rady Miejskiej w Niepołomicach przyjęto Strategię Rozwoju Miasta i Gminy Niepołomice. Dokument powstał w ramach projektu „Decydujmy razem” i jest efektem ponad półrocznej pracy około 100 osób.


Strategia wypracowana przez Niepołomice we współpracy z ekspertami Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej opiera się na trzech głównych założeniach, którymi są: stabilna gospodarka oparta o Niepołomicką Strefę Inwestycyjną i lokalny potencjał gospodarczy, zorganizowana wspólnota - aktywni, zdrowi i wszechstronnie rozwijający się mieszkańcy, zintegrowana i atrakcyjna oferta czasu wolnego. Do każdego z tych obszarów przypisane są cele strategiczne oraz zadania, a wśród nich między innymi: utworzenie Centrum Aktywizacji Gospodarczej, poprawa infrastruktury handlowej na placu targowym w Niepołomicach wraz z rewitalizacją i uporządkowaniem tej przestrzeni, przygotowanie pakietu powitalnego dla nowych mieszkańców, przygotowanie i wdrożenie Gminnego Programu Wsparcia Talentów opartego o stypendia gminne oraz działanie Stypendialnego Funduszu Lokalnego,  Niepołomicki Portal Informacyjny.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w trakcie której uchwalono strategię odbyła się 15 grudnia w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa. Wzięło w niej udział 130 osób. Niepołomice biorą udział w projekcie „Decydujmy razem” realizując ścieżkę indywidualna FRDL.  Animatorami projektu w Niepołomicach są Marta Makowska, a koordynatorką regionalną FRDL Mirosława Karkowska.

Portal Decydujmy razem używa plików cookies. Przeczytaj naszą Politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć w przycisk po prawej: