O projekcie > Wiadomości > O mieście z...

O mieście z mieszkańcami

2013-10-02

W imieniu organizatorów Centrum Deliberacji w Instytucie Socjologii UW i Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich zapraszamy na konferencję "O mieście z mieszkańcami", która odbędzie się w dniach 23 i 24 października 2013 r. w Warszawie. Konferencja jest skierowana do badaczy i praktyków zajmujących się problematyką partycypacyjnego zarządzania miastem.

Będą na niej obecni przedstawiciele instytucji badawczych, administracji publicznej, organizacji pozarządowych, jak też architekci i urbaniści z Polski i z Francji.

W ramach konferencji odbędą się następujące panele tematyczne:

1. Nowi aktorzy, nowe sojusze; 2. Zarządzanie miastem razem z mieszkańcami; 3. Partycypacja obywatelska: od eksperymentu do instytucji; 4. Dialog online – poszerzenie miejskiej sfery publicznej; 5. Obywatelskie zaangażowanie w planowanie przestrzenne.

Dla polskich uczestników konferencji wystąpienia i debaty z udziałem ekspertów będą okazją do poszerzenia wiedzy na temat prawa, instytucji i procesów związanych z zarządzaniem miastem we Francji oraz porównania stosowanych tam rozwiązań z polskimi doświadczeniami.

Prócz paneli dyskusyjnych na uczestników czekają: warsztat praktyczny z planowania interwencji społecznej w zakresie inwestycji miejskich (23.10) oraz pokaz filmu poświęconego grupie architektonicznej korzystającej z metod partycypacyjnych we Francji (24.10).

Chęć udziału w konferencji można zgłaszać do 21 października włącznie

rejestracja

program do pobrania (PDF 323 KB)

www.miasto-ville.uw.edu.pl

Portal Decydujmy razem używa plików cookies. Przeczytaj naszą Politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć w przycisk po prawej: