O projekcie > Wiadomości > Forum Praktyków...

Forum Praktyków Partycypacji

2014-05-26

29-30 maja br. w Warszawie, odbędzie się Forum Praktyków Partycypacji, wydarzenie o interaktywnej formule, skierowane do osób, które aktywnie zajmują się tematyką partycypacji obywatelskiej: mają wiedzę i doświadczenie w realizacji różnego rodzaju procesów partycypacyjnych, chcą zdobyć nowe kontakty i poruszyć podczas spotkania bardziej skomplikowane zagadnienia.

Poprzez Forum Praktyków Partycypacji organizatorzy chcą stworzyć przestrzeń do poznania się osób, które w praktyce zajmują się działaniami w obszarze partycypacji obywatelskiej, do wzajemnego poszerzenia wiedzy, wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy nimi. Pośrednio, poprzez organizację Forum także przyczynić się do poprawy jakości procesów partycypacyjnych w Polsce oraz utworzenia sieci / środowiska osób zajmujących się partycypacją, wspierających się merytorycznie i wzajemnie motywujących się w organizacji własnych przedsięwzięć.


Wydarzenie będzie miało format pozwalający na jego współtworzenie przez samych uczestników (pierwszego dnia Forum będzie można się zgłosić do poprowadzenia spotkań i warsztatów drugiego dnia) i ma sprzyjać budowaniu środowiska osób zajmujących się rozwojem partycypacji obywatelskiej w Polsce.

Forum Praktyków Partycypacji
Termin: 29-30 maja 2014
Miejsce: Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25 w Warszawie

Do udziału w Forum organizatorzy zapraszają zarówno przedstawicieli administracji (samorządowej, rządowej), jak i organizacji pozarządowych, a także osoby z innych pozycji wspierające partycypację obywatelską – miejskich aktywistów, dziennikarzy zainteresowanych tą tematyką, akademików prowadzących procesy partycypacyjne czy przedstawicieli firm, którzy np. przy okazji realizowanych przez siebie inwestycji prowadzą konsultacje z lokalną społecznością. Zapraszamy osoby zarówno z miast, jak i mniejszych ośrodków i gmin wiejskich lub wiejsko-miejskich.

TRANSMISJA ON-LINE

Osoby, które z różnych przyczyn nie będą mogły wziąć udziału w Forum Praktyków Partycypacji zachęcamy, by śledziły jego przebieg przez internet. Podczas wybranych wydarzeń pierwszego i drugiego dnia uruchomimy streaming, umożliwiający zarówno relację wizualną z wydarzenia, jak również dający opcję przejrzenia wygłaszanych prezentacji czy dyskusji na czacie.

Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w wydarzeniu (przeczytać o nim można na stronie: http://partycypacjaobywatelska.pl/forum/). Streaming uruchomimy w czwartek 29 maja o godzinie 10.30 na stronie http://partycypacjaobywatelska.pl/ogladaj-online/.

Forum Praktyków Partycypacji organizowane jest przez zespół Laboratorium Partycypacji Obywatelskiej, działającego w Pracowni Badań i Innowacji Społecznych “Stocznia”.

Forum Praktyków Partycypacji organizowane jest w ramach projektu “Kurs – Partycypacja!”, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz ze środków Fundacji im. Stefana Batorego

www.partycypacjaobywatelska.pl/forum

Portal Decydujmy razem używa plików cookies. Przeczytaj naszą Politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć w przycisk po prawej: