O projekcie > Wiadomości > Miasta dla...

Miasta dla mieszkańców

2013-01-10
17 stycznia br. w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej odbędzie się konferencja "Cities for Citizens - Aktywność obywatelska w rozwoju miast". W Europejskim Roku Obywateli organizatorzy chcą podkreślić jak istotnym dla rozwoju miast jest społeczeństwo obywatelskie.

Porozmawiamy również o Budżetach Partycypacyjnych w polskich samorządach. Podczas konferencji dostępne będzie stoisko projektu "Decydujmy razem" gdzie otrzymać będzie można bezpłatne publikacje dotyczące partycypacji publicznej.

Konferencja organizowana jest przez Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej wspólnie ze Związkiem Miast Polskich oraz Pracownią Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA.

Dzięki tak znakomitym gościom jak wieloletni badacz budżetów partycypacyjnych Giovanni Allegretti z University of Coimbra (Portugalia), dowiemy się jak one funkcjonują na świecie. Jakub Wygnański ze STOCZNI wprowadzi nas w możliwości i wyzwania, jakie stoją przed polską demokracją, a przedstawiciele poszczególnych samorządów i Związku Miast Polskich opowiedzą o konkretnych przykładach z realizacji budżetów partycypacyjnych w kraju.

Pobierz PROGRAM KONFERENCJI

Po konferencji zaplanowano posiedzenie Komisji ds. Polityki Europejskiej i Współpracy Zagranicznej oraz Komisji ds. Partnerstwa i Dialogu Związku Miast Polskich.

Szczegółowych Informacji w sprawie konferencji udzielają pracownicy Biura Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej: tel.: 32 295 96 38, 32 295 68 87, e-mail: ngo.dabrowagornicza@gmail.com

Zobacz też Dąbrowski Model Budżetu Partycypacyjnego

Portal Decydujmy razem używa plików cookies. Przeczytaj naszą Politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć w przycisk po prawej: