O projekcie > Wiadomości > Animacja pro bono...

Animacja pro bono publico. VI seminarium w ramach projektu „Decydujmy razem”

2011-09-16

W Gdańsku, miejscu symbolicznym i kojarzonym z solidarnością spotkają się praktycy i teoretycy animacji publicznej,  aby w „okrągłostołowej” atmosferze rozmawiać o animacji życia społecznego lokalnych społeczności.

Szóste seminarium z cyklu Teoria i praktyka animacji lokalnych polityk publicznych, organizowane w ramach projektu „Decydujmy razem” poświęcone jest problematyce lokalnych programów animacyjnych realizowanych w województwie pomorskim oraz refleksji wokół problemu obywatelskości w przestrzeni miejskiej.

Gospodarze seminarium dyskutować będę o potrzebie takiej animacji życia publicznego, takiego budzenia w nas obywateli, które przywracałoby utracony odruch solidarności o czym pisze w swoich pracach między innymi Zygmunt Bauman. Spotkanie jest okazją do pogłębionej refleksji nad teorią i praktyką życia publicznego społeczności lokalnej. Uczestnicy seminarium wezmą udział nie tylko w panelach dyskusyjnych i seminariach, ale również w sesjach plenerowych w najciekawszych miejscach Gdańska.

W dyskusjach, panelach, debatach „okrągłostołowych” i sesjach „dwugłosy” wezmą udział m.in.: prof. Stanisław Mocek, Prorektor Collegium Civitas, dr Bohdan Skrzypczak, Dyrektor Centrum Badań Społeczności i Polityk Lokalnych, prof. Maria Mendel, prorektor ds. kształcenia Uniwersytet Gdański, Rafał Krenz, Stowarzyszenie CAL, dr Jacek Kołtan z Europejskiego Centrum Solidarności, prof. Tomasz Szkudlarek z Uniwersytetu Gdańskiego, Agnieszka Wołodźko z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia oraz Karolina Montygierd ze Stowarzyszenia „Nic o Nas Bez Nas”.

Organizatorem seminarium jest Centrum Badań Społeczności i Polityk Lokalnych oraz Uniwersytet Gdański. CBSiPL to ośrodek naukowo-edukacyjny i ekspercko-analityczny, którego misją jest kreowanie innowacyjnych idei i wypracowywanie rozwiązań dotyczących praktycznych aspektów związanych z wdrożeniem i realizacją polityk publicznych oraz rozwoju lokalnego.

Seminarium organizowane jest w ramach projektu „Decydujmy razem”.

 

Portal Decydujmy razem używa plików cookies. Przeczytaj naszą Politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć w przycisk po prawej: