Kalendarz > W stronę...

W stronę obywatelskiej przedsiębiorczości? Polityka publiczna na rzecz rozwoju przedsiębiorczości

temat:

XIII seminarium z cyklu Teoria i praktyka animacji lokalnych polityk publicznych

data:

2013-11-07 - 2013-11-08

miejsce:

Kielnarowa 386A, Tyczyn 36-020

XIII seminarium z cyklu Teoria i praktyka animacji lokalnych polityk publicznych w ramach projektu "Decydujmy razem"

Organizatorzy: Centrum Badań Społeczności i Polityk Lokalnych CAL, Collegium Civitas, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

miejsce: Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ, Tyczyn, Polska

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli środowisk akademickich, praktyków, reprezentantów samorządów, organizacji pozarządowych, animatorów, przedstawicieli centralnej administracji publicznej.

Celem seminarium jest spojrzenie na zjawisko przedsiębiorczości z punktu widzenia partycypacyjnego wymiaru konstruowania i realizowania lokalnej polityki publicznej.

W potocznym rozumieniu przedsiębiorczość zarezerwowana jest do działań indywidualnych, nastawionych na kreatywność, zdolność poruszania się na wolnym rynku i umiejętności osiągania korzyści materialnych. Coraz częściej jednak pojawia się przedefiniowanie przedsiębiorczości w stronę działań zbiorowych, nastawionych na zintegrowaną współpracę samorządu, lokalnego biznesu i organizacji pozarządowych. Przykładem takich działań w ramach projektu Decydujmy razem jest Program Rozwoju Przedsiębiorczości Dzierżoniowa na lata 2012-2020, koordynowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej, a realizowany przez władze Dzierżoniowa i stworzony przy udziale przedstawicieli lokalnego biznesu. Przykład ten może być potraktowany jako przejaw dobrej praktyki w partycypacyjnym rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.

POBIERZ PROGRAM

Portal Decydujmy razem używa plików cookies. Przeczytaj naszą Politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć w przycisk po prawej: