Partycypacja > Prawo > Monitoring prawa -...

Monitoring prawa - czytaj wszystko

Zespół ekspertów Instytutu Spraw Publicznych realizuje w projekcie szereg prac studyjno-badawczych, które pozwolą stworzyć kompleksowy obraz stanu partycypacji publicznej w Polsce, oraz dostarczą narzędzi do jej oceny i monitoringu. Należy do nich m.in. monitoring prawa, czyli śledzenie i analiza informacji o regulacjach prawnych, które mogą mieć wpływ na ogólną zdolność obywateli do partycypacji publicznej – tj. aktywnego włączania się w życie publiczne w swoim najbliższym otoczeniu.

Przedmiotem prowadzonych analiz są wydarzenia prawne dotyczące nie tylko sytuacji organizacji pozarządowych, ale także funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego, prawa administracyjnego, politycznej aktywności obywateli i dialogu obywatelskiego.

W ramach projektu "Decydujmy razem" wydawany jest również coroczny Bilans Monitoringu Prawa podsumowujący etapy prac Zespołu ISP. Zachęcamy do pobierania publikacji tutaj i korzystania z Biuletynu Kompas - monitoringu prawa w ramach projektu Decydujmy razem.

INFORMACJE

Portal Decydujmy razem używa plików cookies. Przeczytaj naszą Politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć w przycisk po prawej: