O projekcie > Działania > Analiza, diagnoza i...

Analiza, diagnoza i badania

Zespół Instytutu Spraw Publicznych (ISP) realizuje szereg prac studyjno badawczych, które pozwolą stworzyć
kompleksowy obraz stanu partycypacji publicznej w Polsce oraz dostarczą narzędzi do jej oceny i monitoringu.

Gminy i powiaty pod lupą

Pod obserwacją zespołu ISP znajduje się funkcjonowanie jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych      oraz dialog obywatelski. Badane są też metody podnoszenia poziomu partycypacji w samorządach, objętych działaniami animacyjnymi projektu. Po to by m.in. opracować uniwersalne modele jej wspierania, gotowe do zastosowania w codziennej praktyce. Więcej o modelach partycypacji dowiesz się TUTAJ (plik .pdf)

Narzędzie do samodzielnego pomiaru partycypacji

Rezultaty prowadzonych prac ISP to m.in. narzędzie do pomiaru partycypacji, które pozwala każdej społeczności lokalnej na autodiagnozę i monitorowanie. www.licznikpartycypacji.pl

Monitoring regulacji prawnych

To część prac nad diagnozą partycypacji w Polsce. Źródłami prowadzonego monitoringu regulacji prawnych, które mogą mieć wpływ na uczestnictwo obywateli w procesach decyzyjnych, są dzienniki ogólnopolskie, strony internetowe ministerstw, Sejmu, Senatu, serwisy informacyjne, portale samorządowe i regionalne. Analizowane są także praktyki partycypacyjne, funkcjonujące w konkretnych samorządach. Efektem tych działań są publikacje ekspertów ISP dostępne poniżej.

PRZEGLĄDAJ

Filter Border

Portal Decydujmy razem używa plików cookies. Przeczytaj naszą Politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć w przycisk po prawej: